تجارت خط لوله پتروچاینا با تمرکز بر اکتشاف و توسعه فراساحلی نفت و گاز بازسازی شده است.

June 2, 2022
آخرین مورد شرکت تجارت خط لوله پتروچاینا با تمرکز بر اکتشاف و توسعه فراساحلی نفت و گاز بازسازی شده است.

بر اساس اخبار در 11 سپتامبر، شرکت ملی نفت چین (از این پس پتروچاینا نامیده می شود) در 7 سپتامبر یک شرکت تابعه کاملاً تحت مالکیت، پتروچاینا شمالی Pipeline Co., Ltd. را با سرمایه ثبت شده 20 میلیارد یوان تأسیس کرد.تجارت اصلی آن شامل حمل و نقل زیردریایی خط لوله است.برای مدت طولانی در گذشته، مشاغل بالادستی پتروچاینا و سینوپک بر اکتشاف نفت و گاز در خشکی متمرکز شده‌اند، در حالی که CNOOC به طور انحصاری حق اکتشاف و توسعه نفت فراساحلی داخلی را در اختیار داشت.
در آوریل 2004، شورای دولتی تصمیم به شکستن مرز بین خشکی و دریا برای اکتشاف و توسعه نفت و گاز داخلی گرفت و CNOOC همچنین می‌تواند برای فعالیت‌های اکتشاف و تولید نفت و گاز فرود بیاید.در اکتبر همان سال، به منظور تسریع در اکتشاف و توسعه منابع نفت و گاز دریایی، شرکت مهندسی دریایی CNPC با مسئولیت محدود تأسیس شد.در مقایسه با خشکی، اکتشاف نفت فراساحلی به طور فزاینده ای یک میدان پرخطر، با فناوری بالا و سرمایه گذاری بالا است.
پس از اخذ مجوز اکتشاف و بهره برداری ساحلی چین صادر شده توسط وزارت زمین و منابع سابق در سال 2004، اکتشاف نفت و گاز فراساحلی داخلی پتروچاینا عمدتاً در مناطق کم عمق دریای Dagang و رودخانه Liaohe متمرکز شده است و همچنین برخی بلوک های دریایی در خارج از کشور وجود دارد. .
در غروب 23 جولای 2020، پتروچاینا اعلام کرد که قصد دارد خطوط لوله نفت و گاز اصلی خود، برخی از انبارهای گاز، ایستگاه های دریافت LNG و دارایی های مرتبط با نفت و گاز (از جمله سهام شرکت) را به گروه شبکه ملی خط لوله بفروشد. (انرژی کونلون).دارایی های خط لوله در محدوده تخصیص قرار نمی گیرد)، 29.9 درصد از سهام گروه شبکه ملی خط لوله را به دست آورد و بزرگترین سهامدار شبکه ملی خط لوله شد.
سینوپک در همان روز اعلام کرد که این شرکت و شرکت‌های تابعه آن در نظر دارند سهام شرکت مربوطه، خطوط لوله نفت و گاز و تسهیلات پشتیبانی را که در اختیار دارند، با حقوق اضافی و/یا وجه نقد پرداختی توسط خط لوله ملی به گروه شبکه ملی خط لوله انتقال دهند. گروه شبکه به عنوان در نظر گرفتن معامله.
موعد تحویل دارایی های مشمول اطلاعیه فوق 9 شهریور می باشد، بدین معنی که پس از تکمیل تخصیص دارایی، گروه شبکه ملی خطوط لوله تا قبل از پیک گازرسانی زمستانی رسما به بهره برداری می رسد.
در حال حاضر، تحویل دارایی های شبکه ملی خط لوله نفت و گاز وارد شمارش معکوس شده است و نزدیک به 400 میلیارد دارایی «دو بشکه نفت» در شرف تزریق به گروه شبکه ملی خطوط لوله است که در دسامبر 2019 تأسیس شده است.
پتروچاینا گفت که پس از سازماندهی مجدد تجارت خط لوله، این شرکت بیشتر بر اکتشاف و توسعه بالادستی نفت و گاز تمرکز خواهد کرد و به طور فعال توسعه بازارهای پایانه نفت و گاز را ترویج خواهد کرد.تأسیس شرکت خط لوله شمال پتروچاینا، یک شرکت تابعه کاملاً تحت مالکیت پتروچاینا، آماده‌سازی برای اکتشاف و توسعه نفت و گاز فراساحلی فراساحلی است.